معرفی گروه بویایی آروماتیک
معرفی گروه بویایی آروماتیک
8 آذر 1400
معرفی گروه بویایی شرقی
معرفی گروه بویایی شرقی
8 آذر 1400

گل سرخ – یکی از زیباترین و قابل ستایش ترین گلها است که برای قرن ها در بسیاری از فرهنگ ها ارزشمند بوده و در سراسر جهان کشت شده است. بوته های رز در اندازه های کوچک و بزرگ بوده و گاهی رزهای رونده می توانند تا 7 متر برسند. گونه هایی از نقاط مختلف جهان به راحتی ترکیب می گردند و سبب ایجاد بسیاری از گل های باغی می شود. نام رز از فرانسه آمده، ریشه ی لاتین دارد و از زبان یونانی و فارسی گرفته شده است.


روغن گل رز خالص از استخراج بخار (و یا استخراج حلال) از گل های گل رز و بیشتر رز محمدی صد پر به دست آمده که در عطر و مراقبت از پوست برای قرن ها استفاده می شود. آب گل رز یعنی گلاب، ساخته شده از روغن گل رز، به طور گسترده ای در غذاهای آسیایی و خاورمیانه مورد استفاده قرار می گیرد.
فرانسوی ها به خاطر شربت گل رز معروف هستند و این شربت بیشتر از عصاره گلبرگ های گل رز ساخته شده است. همچنین چای ساخته شده از گلبرگ گل سرخ بسیار خوشمزه است! من آن را برای 5-10 دقیقه دم کرده و صبح بدون هیچ صبحانه ای قبل آن نوشیدم.
رز نسترن در آشپزخانه های محلی به طور سنتی برای شراب، سرکه، مربا، شربت و چای استفاده می شود. آنها همچنین برای تهیه شربت سبزیجات فشرده می شوند که به عنوان مکمل غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. اسطوخدوس و رزها همچنین برای تولید روغن دانه گیاهی استفاده می شود که در محصولات پوستی و بعضی از مواد دارویی مورد کاربرد دارند. من روغن را در بینی گرفته ی کودکم ریختم.

متاسفانه بسیاری از گل رز دورگه ی چای که دارای رنگ های عجیب و غریب هستند، عطر خود را از دست دادند. گونه های رز صدپر برای استفاده از آروماتراپی در بلغارستان، ترکیه، روسیه، فرانسه، ازبکستان، مراکش، مصر، پاکستان، هند، ایران و کریمه پرورش داده می شوند.
گل ها در صبح زود یا قبل از غروب چیده می شوند. روغن رز شامل ، الکل فنیل اتیل، گرانیول، نرول و استاروپن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم