معرفی گروه بویایی چوبی
معرفی گروه بویایی چوبی
15 شهریور 1400
روغن گیاه
روغن گیاه
15 شهریور 1400
معرفی گروه بویایی چوبی
معرفی گروه بویایی چوبی
15 شهریور 1400
روغن گیاه
روغن گیاه
15 شهریور 1400
نمایش همه
حمید مرآتی کاشانی

حمید مرآتی کاشانی

همانطور که هر چیزی دارای موسس و بنیانگذار یا بنیانگذارانی است، عطر و ادکلن هم از این قاعده مستثنی نیست و افرادی که امروزه در این عرصه دارای شهرت هستند، به عنوان طراحان و موسسان آنها به شمار می آیند.

بیوگرافی حمید مراتی کاشانی طراح عطر و ادکلن ایرانی

این را باید در ابتدا بدانید که کار با عطر یک حرفه و پیشه با قدمت طولانی است که نیاز به طبع لطیف و مهارت خاصی دارد. این سابقه به ایامی دیر باز می گردد از جمله انکه یونانی ها و رومی ها نوشیدنی های خود را با رز و بنفشه معطر می کردند. و این نکته مهم را در اینجا باید ذکر کرد که تقطیر سیستماتیک عطرها در قرون وسطی به وسیله دانشمندان مسلمان صورت می گرفته است. و یا اینکه تاجرهای ونیزی ادویه جات و عطرهای گردآوری شده از کاروان های آسیایی را به کمک کشتی ها و وسایل حمل و نقل آن زمان در سرتاسر اروپا توزیع می کردند.

اسانس

حتما شما هم واژه اسانس را شنیده اید، در مورد اسانس ها باید بدانید که اسانس ها بسیار فرارند و از گل، برگ، میوه و علف ها و ریشه های گیاهی تولید می شوند و در اکثر موارد از یک قسمت خاص از گیاه به دست می آیند. برای مثال از گل رز، شکوفه های نارنج، هسته بادام، برگ آویشن، پوست دارچین، چوب سندل یا سرو و میوه جوز هندی برای تهیه انواع اسانس ها می توان نام برد. این روغن های معطر از سرتاسر جهان به دست می آیند و هر کدام مختص منطقه ای خاص از جهان هستند.
مثلا چوب سندل که بسیار گران نیز هست از هندوستان، گل های رز از بلغارستان، آفریقای شمالی و فرانسه و …، نمونه محصولات حیوانی مثل مشک که از غده کوچکی در نزدیک آلت تناسلی آهوی مشک زای نر به دست می آید و یا بیدستر که از ترشحات حیوانی شبیه به خز به دست می آید، هستند. اما چون که که تقاضا برای مصرف انواع عصاره ها روز به روز افزایش پیدا می کند، برای همین عطرهای صنعتی به طور روزافزونی جای عطرهای طبیعی را گرفته اند.
در نهایت در این قسمت از این مقاله باید به این نکته اشاره داشت که قبل از این که یک عطر الکلی در شیشه بسته بندی و به بازار عرضه شود، می بایست مدتی نگهداری شود و این زمان نگهداری به خاطر آن است که اگر چربی و یا نوعی از مواد اولیه در عطر وجود داشته باشد، ته نشین و از ماده اصلی جدا شود. این زمان به طور معمول دو ماه طول می کشد. پیشنهاد می کنیم که عطرهای الکلی بهتر است در ظروف شیشه ای نگهداری شوند و از ورود هوا و نور در آنها جلوگیری شود.

حمید مراتی کاشانی و اهمیت حمید مراتی کاشانی در بازار عطر و ادکلن

حمید مراتی کاشانی طراح صاحب نام و مشهور ایرانی الاصل کمپانی عطر سازی است. در مورد وضعیت کاری این طراح بزرگ عطر باید بدانید که حمید مراتی کاشانی در استخدام شرکت فرمِنیخ سوئیسی بوده است و در کشور امارات، شهر دبی هم، برای این شرکت فعّالیّت داشته است. باید این نکته را افزود که حمید مراتی کاشانی از معدود عطاران ایرانی است که به شهرت جهانی دست یافته است. در مورد طرح های حمید مراتی کاشانی باید گفت که بیشتر کارهای او شرقی -oriental-و با استفاده از مواد اولیه در خاورمیانه و ایران است. از نظر آماری در مورد کار این طراح مشهور دنیای عطر و ادکلن باید گفت که تعداد طراحی های حمید مراتی کاشانی تا کنون به ۱۸ عطر رسیده است. برخی از این طرح ها دارای طرفداران خاص خود در دنیا هستند، مثلا از میان این تعداد مطرح شده از او، دو عطری که برای کمپانی مارلی طراحی کرده است دارای طرفداران بسیاری است. در مورد اسم آنها باید بدانید که اولین آنها عطر مارلی پگاسوس است و دومی ادکلن لیتون مارلی است که در سال ۲۰۱۶ به مشتریان عرضه شد.

عطرهای حمید مرآتی کاشانی

عطرهای حمید مرآتی کاشانی دارای تنوع زنانه و مردانه است که هر کدام دارای طرفداران خاص خود هستند که برخی از انواع عطرهای مشهور مردانه در بالا مورد اشاره قرار گرفتند و از میان عطرهای زنانه نیز میتوان به هالووین بلو دراپ و والنتینا رزا اسولتو اشاره کرد که از کارهای معروف حمید مرآتی کاشانی به شمار می روند. نام تعدادی از کارهای ایشان به این شرح است:


1-هالووین بلو دراپ Halloween Blue Drop

۲- اوریفلیم وی آی پی نایت –VIP Night از Oriflame

۳-مارلی پگاسوس-Pegasus – Parfums de Marly

۴-مارلی لیتون -Layton – Parfums de Marly

۵-مارلی دارسی -Darcy – Parfums de Marly

۶-والنتینا میر اسولتو –Valentina Myrrh Assoluto

۷-والنتینا رزا اسولتو –Valentina Rosa Assoluto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم