اولین عطر بیلی آیلیش
اولین عطر بیلی آیلیش
20 فروردین 1401
آروماتراپی
آروماتراپی چیست؟
11 اردیبهشت 1401
اولین عطر بیلی آیلیش
اولین عطر بیلی آیلیش
20 فروردین 1401
آروماتراپی
آروماتراپی چیست؟
11 اردیبهشت 1401
نمایش همه
۱۵ روش برای بیشتر کردن ماندگاری بوی عطر و ادکلن

۱۵ روش برای بیشتر کردن ماندگاری بوی عطر و ادکلن

هیچکس نیست که دوست نداشته باشد همیشه خوش‌بو باشد و تمام روز بوی خوبی بدهد. استفاده از عطر و ادلکن بهترین روش برای خوش‌بو بودن است اما شاید شما جزو کسانی باشید که با مشکل ماندگاری کم ادلکن‌هایتان مواجه شده‌اید. عطر و ادکلن‌هایی که در مدت کوتاهی بوی آن‌ها از بین می‌رود و هر یکی دو ساعت یک‌بار مجبور به تجدید آن‌ها هستید، واقعاً ناامید کننده هستند و حتی ممکن است شما را از هزینه کردن بابت چنین محصولاتی منصرف کنند. اما شاید ماندگاری کم بوی عطر و ادکلن، به این علت است که از آن‌ها به درستی نگه‌داری و استفاده نمی‌کنید.

در واقع همه چیز وابسته به این است که بدانید محل مصرف عطر و روش‌های نگه‌داری از آن چه هستند. به این ترتیب نه تنها بهترین نتیجه را از مصرف عطر و ادکلن می‌گیرید، بلکه تا مقدار زیادی در هزینه‌های خرید عطرهای خوش‌بو و گرانقیمت‌تان صرفه‌جویی می‌شود. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید تا ترفندهای ماندگار کردن بوی عطر و ادلکن را به شما بگوییم.

برای بیشتر کردن ماندگاری بوی عطر و ادکلن چه راه‌هایی وجود دارد؟

برای ماندگاری بیشتر بوی عطر باید مطمئن باشید که عطر به پوست شما اسپری شده است تا تمام طول روز بر سطح آن بماند. در ادامه به شما قوانین استفاده از عطر و روش‌های ماندگارتر کردن بوی آن را توضیح می‌دهیم.

۱. عطر را روی پوست بدن اسپری کنید

پارچه‌ی لباس مانعی برای ماندگاری بیشتر بوی عطر است؛ بنابراین از اسپری کردن عطر روی لباس خودداری کنید. عطر با ترکیب شدن با روغن‌های طبیعی بدن، بوی مطبوع‌تری خواهد داشت و ماندگاری آن به بالا‌ترین مقدار ممکن می‌رسد.

۲. عطر را به نقاط نبض‌دار بدن بزنید

عطر تحت تأثیر گرما، بیشتر واکنش نشان می‌دهد و استفاده از آن روی نقاط نبض‌دار بدن، می‌تواند به آزاد شدن رایحه‌ی آن در طول روز کمک کند. گردن، قسمت داخلی آرنج، مچ و پشت زانوها از نقاط نبض‌دار بدن هستند.

۳. نقاط نبض‌دار بدن را به مقدار کمی وازلین آغشته کنید

اگر می‌خواهید ماندگاری خیلی بیشتری به بوی عطر خود بدهید، قبل از استفاده از آن، مقدار کمی وازلین را روی نقاط نبض‌دار بمالید. چربی وازلین به عنوان یک مرطوب کننده‌ی اضافی برای رایحه عمل می‌کند و به ماندگاری بیشتر آن کمک می‌کند.

۴. پوست‌تان را مرطوب کنید

قبل از استفاده از عطر، پوست‌تان را با مرطوب‌کننده‌های بی‌بو، مرطوب کنید چون رطوبت پوست به ماندگاری بیشتر رایحه‌ی عطر کمک می‌کند.

۵. عطر را روی پوست نمالید

مالیدن مچ دست‌ها به هم، مواد شیمیایی موجود در عطر را تجزیه می‌کند و این باعث می‌شود که نت‌های پایانی رایحه، سریع‌تر از آنچه که انتظار می‌رود از بین بروند. اگر عطر طوری نیست که بتوانید آن را اسپری کنید، مقداری از آن را کم و به آرامی روی پوست بمالید.

۶. عطر را روی موهایتان مسواک کنید!

اگر می‌خواهید بوی عطر بیشتری بدهید و موهایتان هم خوش‌بو باشند، می‌توانید کمی عطر را روی یک مسواک یا براش آرایشی اسپری کنید و آن را به موهای خود بکشید. هیچوقت عطر را مستقیم روی موها اسپری نکنید، چون الکل موجود در آن به موها آسیب می‌رساند.

۷. از لوسیون و سایر محصولات استفاده کنید

روش دیگر برای به حداکثر رساندن ماندگاری بوی عطر، استفاده از لوسیون، شامپوی بدن و سایر محصولاتی است که برند عطرتان با همان رایحه تولید و عرضه کرده است. برند‌های معروف مانند Clean، Calvin Klein، Versace و سایر تولیدکننده‌های معروف، محصولاتی متناسب با ادکلن‌هایشان تولید می‌کنند که استفاده از آنها به ماندگاری و پخش بوی بیشتر کمک می‌کنند.

۸. پنبه‌ای آغشته به عطر را در یک کیسه‌ی پلاستیکی نگه دارید

برای اینکه بتوانید عطرتان را در طول روز تجدید کنید، به تکه‌ای پنبه چند اسپری عطر بزنید و بلافاصله آن را در کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید؛ بعد هوای داخل کیسه را خارج کنید و آن را محکم گره بزنید. با این پنبه می‌توانید در طول روز عطرتان را تجدید کنید. البته شیشه‌ی عطر را هم می‌توانید برای استفاده در کیف‌تان داشته باشید، اما این پنبه هم سبک‌تر است، هم کوچک‌تر.

۹. بلافاصله بعد از حمام، عطر بزنید

پوست تمیز، میزبان خوبی برای عطر‌هاست و به بیشتر شدن ماندگاری بوی آنها کمک می‌کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، عطر را بلافاصله بعد از حمام و خشک شدن، روی پوست اسپری کنید.

۱۰. آخرین قطره‌های عطرتان را از دست ندهید

از آخرین قطره‌های عطر خود نهایت استفاده را ببرید. اگر قطرات باقی‌مانده از عطر دیگر اسپری نمی‌شوند، مقدار باقیمانده را در مقداری مرطوب‌کننده‌ی بدون بو بریزید تا لوسیونی با بوی عطر‌تان داشته باشید.

۱۱. کشوها و کمد‌ها را بوی عطر پر کنید

اگر همیشه از یک عطر خاص استفاده می‌کنید، می‌توانید کاری کنید که تمام لباس‌هایتان به بوی آن آغشته باشند. مقداری عطر بر روی چند دستمال کاغذی اسپری کنید و آن‌ها را کمد و کشوها، لابه‌لای لباس‌ها قرار دهید تا همشه بوی خوشی بدهند.

۱۲. شیشه‌ی عطر را در مکانی تاریک و خنک نگهداری کنید

رایحه‌ی عطر در اثر نوسانات دما از بین می‌رود. به جای نگه داشتن ادکلن روی میز آرایش یا در قفسه‌های حمام، آن را در کشوی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید.

۱۳. عطر را در شیشه‌ی اصلی خود نگه دارید

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند عطرشان را بطری خاص و فانتزی‌ای بریزند. این انتقال، باعث می‌شود که عطر در معرض هوا قرار بگیرد و ترکیبات شیمیایی آن تغییر کند. بنابراین برای حفظ بوی عطر از چنین وسوسه‌هایی دوری کنید.

۱۴.  شیشه‌ی عطر را تکان ندهید

تکان دادن عطر هم باعث می‌شود که بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد و ماندگاری رایحه‌ی آن را کم می‌کند.

۱۵. نوع مناسبی از عطر را بخرید

برخی از عطرها به طور طبیعی بیشتر از بقیه ماندگاری دارند، هم روی پوست و هم در بطری. عطر و ادکلن‌ها در غلظت های مختلف به فروش می‌رسند؛ بعنی نسبت‌های مختلفی از ترکیب روغن عطر با الکل وجود دارد. بنابراین اگر به دنبال بوی عطر با ماندگاری بالا هستید، عطری با غلظت بیشتر خریداری کنید.

چه نوع عطرهایی ماندگاری بوی بیشتری دارند؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، عطرها غلظت‌های محتلفی دارند. قدرت ماندگاری بوی عطر خریداری شده را مدت زمانی که روی پوست دست‌تان می‌ماند، مشخص خواهد کرد. هرچه عطر غلیظ‌تر باشد، ماندگاری آن بیشتر است؛ بنابراین قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

با این حال می‌توانید عطرهایی را هم خریداری کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشند. ماندگاری عطرهایی که نت‌های آغازین آنها قوی‌تر است، بیشتر از عطر‌هایی است که نت پایانی قوی‌تری دارند. نت‌های آغازین معمولاً شامل طعم‌های چوبی یا بالزامیک و رایحه‌ای تندتر هستند. اگر عطر شما حاوی رایحه‌های شرقی مانند نعنای هندی و کهربا باشد، ماندگاری آن بیشتر است.

عطرهای با نت آغازین سبک‌تر، زودتر بوی خود را از دست می‌دهند و ماندگاری کمی دارند. نت‌های سبک‌تر شامل رایحه‌های مرکبات، گل و گیاه است. اگر مطمئن نیستید که کدام نت‌ها در عطر انتخابی شما قوی‌تر هستند، می‌توانید به اطلاعات خانواده‌ی رایحه‌های آن نگاه کنید. این اطلاعات به صورت آنلاین یا در توضیحات محصول در دسترس هستند. اگر تجربه‌ی کمی در خرید عطر دارید، می‌توانید از راهنمایی دوستان یا فروشنده‌ها کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم