عطر فروشی
عطر فروشی
8 دی 1400
عصاره وانیل
عصاره وانیل چیست؟
13 دی 1400

رایحه های صابونی اصطلاحی ست که درباره بسیاری از عطرها کاربرد دارد و همچون سایر گروه های بویایی هوادارن و مخالفان خود را دارد .
این سبک رایحه در حدود قرن ۱۹ کشف شد و به خانواده عطرها ملحق گردید . این عطرها عموماً به گروه بویایی خاصی تعلق ندارند با این حال عطرهای صابونی را بیشتر می توان در گروه آلدئیدها یافت . همان طور که در پست های سابق در ارتباط با عطرهای گروه آلدئید عنوان شد ، این خانواده اغلب رایحه ی صابونی را در خود دارند که البته همواره به صورت خالص نخواهد بود.


“رایحه صابونی” به چه معناست ؟
این عطرها را نباید با رایحه هایی نظیر پودرهای رخت شویی ، پودر نوزادان و صابون های قلیایی اشتباه گرفت ! این واژه معنای گسترده ای دارد و از دید هر فرد به گونه ای توصیف می گردد . رایحه صابون های Dove , Luxe عموماً این قبیل رایحه ها مرکب از حالتی تیز ، صیقلی ، براق ، فاقد شیرینی و موم مانند هستند . حسی قدرتمند و غالب را القاء کرده و جوان و فعال به نظر می رسند. فاقد طعم بودن آنها نوعی حس تلخ بودن را در این قبیل رایحه ها به وراثت می گذارد. عطرهای صابونی ، رایحه ای مانا دارند و کلاسیک نمی شوند . عموماً باب میل همگان بوده ، شیک و به روز به نظر می رسند.

رایحه های شامپویی چیستند ؟
رایحه های شامپویی ، عطری تمیز ، ملایم ، کمی شیرین ، رقیق و حباب دار داشته و حالت عطرآگین خفیفی از آنها به مشام می رسد که فاقد هرگونه طعم میوه ، وانیل یا ادویه است . عموماً عطری بسیار تمیز را از خود به جا می گذارند که با ملاحظه و با وقار است ! ترکیبات مختلفی موجب بروز این سبک رایحه می شوند که از جمله آنها می توان به زنجبیل اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم